Mottó: „Hallottad, tudod, döntened kell!”
A program 2010 szeptemberében azzal a céllal indult a pécsi Ciszterci Nevelési Központ Szent Margit Általános Iskolájának felső tagozatában, hogy a kisebb-nagyobb szocializációs hiányokkal, a szekularizált, érzéki–materiális, én- és élvezetközpontú világból érkező gyermekek számára segítséget nyújtson az iskolai beilleszkedéshez, támogatva a közösségi normák megismerését és az azok elfogadásával járó befogadás erősítését, a személyiség fejlesztése révén pedig a tanulmányi teljesítményt.
A Pécsi Egyházmegye közoktatási intézményeibe, valamint a Ciszterci Rend Nagy Lajos Gimnáziumába történő bevezetése 2014. szeptemberében kapott meghívást.
A program módszertanának lényege, hogy nem ad kész válaszokat. Tények, ismeretek közlésével viszont gondolkodásra késztet, ill., kérdéseket vet fel az élettel összefüggő legfontosabb fogalmakra, folyamatokra, ill. azok közép és hosszú távú következményeire vonatkozóan. A kis lépésekben történő haladás segíti a gondolatment követhetőségét, a lehetséges válaszokat pedig mindenki megfontolhatja: melyikkel tud leginkább azonosulni, melyiket tartja leginkább elfogadhatónak.
A beszélgetés és mérlegelés során számtalan érv és ellenérv hangzik el, melyek segítik a tájékozódást, ennek során a fiatalok maguk fogalmazzák meg alapigényeiket és vonnak le következtetéseket, mielőtt meghoznák döntéseiket. A szabadon és tudatosan meghozott döntés következménye a felelősség vállalás.
A 11–18 éves korosztály számára kidolgozott program személyiség-, jellem- és kapcsolatikultúra-fejlesztő foglalkozások célja az ember alapigényeinek felismerése és kihangosítása, valamint a teljes ember – biológiai, pszichológiai, szociális és spirituális énjének – nevelésén túl az evangelizációra való megnyitás.
A program által érintett legfontosabb területek: az alapvető értékek (család, bizalom, tanulás, érték fogalma, barátság, élet, hűség) az emberi kapcsolatok (család, barátok, párkapcsolat, felelős szexualitás), a kommunikáció, az önismeret és a karrier mellett elérendő egyéb fontos célok, rendezőelvek (életvezetés, értékrend, életállapot stb.).